Богдан Губський став ініціатором встановлення пам’ятника Михайлові Пономаренку – вчителю, краєзнавцю, поліглоту, перекладачеві, ветерану Другої світової війни.
М. Пономаренко – автор 3000 історичних статей та нарисів, почесний член Української спілки краєзнавців, лауреат премій ім. В. Антоновича та ім. М. Максимовича.

Саме Михайло Пономаренко знайшов першу письмову згадку про місто Золотоношу, що датується 1576 роком, досліджуючи заповіт князя Б. Корецького. Детальніше читати тут:
26 квітня 2012 року у місті Золотоноші на Черкащині відкрито пам’ятник Михайлові Пономаренку. Пам’ятник встановлено на його могилі на золотоніському міському цвинтарі.
Михайло Федорович Пономаренко (28.10.1920 – 01.01.2010), — український краєзнавець, педагог і громадський діяч; автор численних розвідок з історії Золотоноші і Золотоніщини; засновник (1960) і незмінний керівник протягом 18-ти років Золотоніського краєзнавчого музею, що носить його ім’я; перший (1994) лауреат обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. У 1975 р. отримав звання «Заслужений учитель України». Викладав французьку, німецьку, іспанську мови у школах Золотоноші.
На основі документів, знайдених в архівах Москви, Києва, Ленінграда, Полтави, Черкас підготував і опублікував понад 3000 історичних статей. Серед праць краєзнавця вирізняються історико-документальні нариси «Золотоноша», «Золотоніщина», «Золотоніський краєзнавчий музей». Роботи, створені ним у співавторстві: «Золотоніщина в роки Великої вітчизняної війни», «Подорож Златокраєм», статті у багатотомному виданні «Історія міст і сіл УРСР» (Черкаська область).
Поетичний талант Михайла Пономаренка розкрився у 5-ти збірках поезій. Як мовознавець, Пономаренко виконував літературні переклади з іспанської, португальської, італійської, німецької, французької, англійської та чеської мов.
З особливим трепетом ставився краєзнавець до теми козацтва. Досліджував історію повстань. У його доробку – цікаві дослідження про Богдана Хмельницького, Івана Богуна, війну 1648–1654 рр. Брав участь у наукових конференціях.
Академік П. Тронько вручив М. Пономаренкові посвідчення почесного члена Української спілки краєзнавців.
Михайло Пономаренко – лауреат премії ім. В. Антоновича, та обласної премії ім. М. Максимовича.
Михайло Пономаренко був активним громадським діячем, не стояв осторонь політичного процесу на Черкащині й зокрема на Золотоніщині. Так, він був біля витоків Народного руху, був засновником блоку «Демократична Золотоніщина», першим підняв синьо-жовтий прапор над Золотоношею; у 1990–1991 рр. редагував місцеву рухівську газету «Воля»; був учасником Установчих зборів Народного руху України та всіх наступних національно-демократичних форумів.