Підтримати
ПОПОВНЕННЯ МУЗЕЙНИХ КОЛЕКЦІЙ

Передача унікального видання «Кобзаря» (1926 р.) Черкаському музею «Кобзаря»

Передача унікального видання «Кобзаря» (1926 р.) Черкаському музею «Кобзаря»

У місті Черкаси є унікальний музей, присвячений збірці  «Кобзар» Тараса Шевченка. Його часто називають єдиним у світі музеєм однієї книги. Музей містить чимало раритетних  видань «Кобзаря». 

У серпні 2012 року  музею було передано антикварний примірник другого тому віршів Шевченка, виданий 1926 року у видавництві «Час».

Приймаючи подаровану Богданом Губським книгу, завідувачка музею Ольга Шарапа прокоментувала подарунок так: «Ми давно “полювали” за цією книгою, вона, по суті, є унікальною. Перший том вийшов у 1925 році, а цей, другий  –  у 1926-му, і більше видавництво “Час” творів Шевченка не видавало». 

Річ унікальна тим, що збереглася більша частина автентичної, «рідної» обкладинки, на якій зображено український народний килим. 

Тираж книги складав 10 тисяч примірників. У переданому музею екземплярі збережені всі сторінки, включаючи титульну сторінку і «Зміст», що рідко буває у виданнях 1920-х років. 

Судячи зі штемпеля «Библиотека “Металлист”», книга зберігалась у бібліотеці десь на сході України.

«Ці сторінки гортали тисячі людей, і коли береш цю книгу до рук, то відчуваєш її енергетику  –  вона, як намолена ікона. Завдяки Фонду Богдана Губського це видання тепер знаходиться на своєму місці»,

– сказала завідувачка музею.
м