Підтримати
ДІТИ УКРАЇНИ

Психосоціальна підтримка дітей, які постраждали у результаті військових дій на Сході України та переселенців з Криму

Психосоціальна підтримка дітей, які постраждали у результаті військових дій на Сході України та переселенців з Криму

У 2019 році Фонд започаткував міжнародну програму «Діти України», метою якої є координація спільних зусиль українських і міжнародних партнерів стосовно розробки та впровадження в Україні кращого національного та міжнародного досвіду з подолання наслідків психотравмівних подій у дітей – жертв збройних конфліктів.

«БУДЬ-ЯКА ВІЙНА – Є ВІЙНОЮ НАСАМПЕРЕД ПРОТИ ДІТЕЙ. Не варто очікувати, що діти – жертви насилля збройних конфліктів зможуть одужати самостійно»
Спеціальний представник Генсека ООН у справах  дітей і збройних конфліктів
Вірджинія  Гамба)

Програма «ДІТИ УКРАЇНИ» – втілює конкретні кроки програми ООН «ACT TO PROTECT CHILDREN» в Україні та націлена на повернення та реінтеграцію Донбасу до конституційного, культурного, інформаційного простору України та створення передумов для відновлення територіальної цілісності та суверенітету України;

Партнерами Фонду з Інституту соціальної та політичної психології НАПН України  розроблені та затверджені корекційно-відновлювальні програми психологічної підтримки травмованих дітей різних вікових груп для індивідуальної та групової роботи:

  1. Корекційно-відновлювана програма для дітей (вимушено переселені особи) 9-12 років «Світ для мене, я для світу»;
  2. Корекційно-відновлювана програма для підлітків (вимушено переселені особи) 13-15 років «Пізнаю себе та світ навколо»; 
  3. Корекційно-відновлювана програма для юнаків (вимушено переселені особи) 16-17 років «Заради майбутнього».

Розроблені програми психологічної підтримки та відновлення для їх викладачів, психологів та соціальних працівників на місцях:

  1. Просвітницько-відновлювана програма для дорослих (вимушено переселені особи) «В обіймах життя»;
  2. Навчальна програма для курсу підвищення кваліфікації «Особливості психосоціальної підтримки (супроводу) дітей та дорослих вимушено переселених осіб».

Психологічна допомога з відновлення доповнюється додаванням компонентів: профорієнтації, можливостей самореалізації в Україні, програмам лідерства, української ідентичності, патріотизму та відповідальності та інших. 

Ми переконані що саме  відновлені діти стануть архітекторами відновлення  Донбасу та територіальної цінності держави.

м