Підтримати
КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ

«Україна. Розп’яття. Трибунал»

«Україна. Розп’яття. Трибунал»

У річницю визволення Бучі від російських загарбників 31 березня 2023 року у Нью-Йорку біля штаб-квартири ООН, у приміщенні 866 UN Plaza відкрилася міжнародна виставка «Україна. Розп’яття. Трибунал», яка презентується у форматі комплексних заходів щодо розгляду в ООН питання створення Міжнародного трибуналу, який покарає Росію за злочини агресії.

Виставка була створена та організована Фондом Богдана Губського “Україна – ХХІ століття” спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, за підтримки Офісу Президента України.

На відкритті виставки були присутніми понад 50 послів при ООН, політики, представники української діаспори, бізнесмени, експерти, журналісти, а також українські військові, що проходять реабілітацію у США.

У своєму відеозверненні з нагоди відкриття виставки президент Володимир Зеленський зазначив:

“Росія має відповідати за кожне спалене українське місто та село, за кожне зруйноване життя, за кожну українську родину, знищену російськими ракетами, бомбами та мінами. Ми повинні покарати зло”.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак своєю чергою підкреслив, що Україна вважає вкрай важливим створення Міжнародного спеціального трибуналу для керівництва Росії.

“Генеральна Асамблея ООН має ухвалити резолюцію, що закликає покарати Росію за злочин агресії”,

– наголосив він.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця наголосив на відповідальності Росії за скоєні злочини.

Підтримали позицію України у питанні притягнення до відповідальності Російської Федерації за скоєні ними злочини проти людяності:

Постійний представник Данії в ООН Мартін Біллє Херман.

Постійний представник Республіки Литви в ООН Ритіс Паулаускас.

Постійний представник в ООН з Республіки Польщі Христофор Марія Щерскі.

Заступник Постійного представника в ООН, заступник Постійного представника в Раді Безпеки Сполучених Штатів Америки Річард М. Міллс молодший.

Медик та волонтер “Тайра” (Юлія Паєвська) зазначила, що українцями рухає жага справедливості і нелюдські злочини російської імперської верхівки мають бути визначені, названі та засуджені справедливим міжнародним судом.

Богдан Губський зробив акцент на необхідності ООН розслідування та покарання російських злочинів проти цивільного населення, дітей та військовополонених, міжнародного гуманітарного права та проти територіальної цілісності України.

Генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війни Юрій Савчук звернув увагу на те, що виставка стала першою експозицією на американському континенті і музей надалі планує демонструвати світу звірства російських окупантів.

Юрій Савчук провів для гостей виставки кураторську екскурсію:

Виставка сформована з артефактів, зібраних науковими співробітниками Національного музею історії України у Другій світовій війні (Київ, Україна) протягом року в польових експедиціях у деокупованих населених пунктах. У перших числах квітня 2022 це були Київська та Чернігівська області, у вересні та жовтні – Харківська та Донецька області, у листопаді – Херсонська область. Крім того було проведено фото-, аудіо- та відеофіксацію унікальних свідчень.

На площі більш ніж 2000 кв. метрів розміщено понад 1000 музейних експонатів. Артефакти композиційно об’єднані в структурні блоки та розкривають надзвичайно важливі теми: наступ агресивної російської орди, перші бої за Київ, воєнні злочини, вбивства дітей, спланований геноцид українців, сексуальне насильство, дезінформація, порушення територіальної цілісності України,, знищення культурної та духовної спадщини, відкрите мародерство та інші злочини.

Безцінну підтримку в організації виставки надали:

  • Офіс Президента України
  • Постійна місія України при ООН
  • Генеральне консульство України у Нью-Йорку
  • Приміщення для експозиції: 866 UNPLAZA, New York
  • Готелі:
    • The Gallivant Times Square
    • Martinique New York on Broadway
  • Логістичний партнер: KUNSTTRANS
  • Ресторан “Veselka”, New York

Особлива подяка:

  • Еріку Антону (Eric Anton)
  • Девіду Валжеру (David Valger)
  • Джеку Девайну (Jack Devine)
  • Нельсону Лі (Nelson Lee)
  • Альоні Молозанов (Alena Molozanov)
  • Ендрю Франку (Andrew Frank)
  • Андрію Холодову

ЕКСПОНАТИ

ЕКСКУРСІЇ

Візит викладачів та студентів з України та США – учасників конференції National Model United Nations (NMUN)
Візит дипломатичних делегацій на чолі з постійним представником Японії в ООН Ісікане Кіміхіро та постійною представницею Нідерландів в ООН Йокою Брандт
Візит делегації викладачів університетів та коледжів Північної Америки, Європи та Азії – учасників конференції National Model United Nations (NMUN) на чолі з виконавчим директором NMUN Майклом Ітоном
Зустріч постійного представника України в ООН Сергія Кислиці зі студентами юридичного факультету Університету Оттави (Канада)
Зустріч постійного представника України в ООН Сергія Кислиці зі студентами Вустерського коледжу (Огайо, США)
Візит делегації викладачів університетів та коледжів Північної, Південної Америки та Європи – учасників конференції National Model United Nations (NMUN) на чолі з виконавчим директором NMUN Майклом Ітоном
Зустріч постійного представника України в ООН Сергія Кислиці з японськими журналістами
Візит представників місій країн при ООН: Анни Паулою Закаріас (постійного представника Португалії в ООН), Густаво Гравельо (першого секретаря Постійної місії Португалії в ООН), Анне Достерт (заступника постійного представника Люксембургу в ООН), Санджин Кімом (заступника постійного представника Республіки Корея в ООН), Джейсоном Парком (політичного радника місії США в ООН)
Візит представників місій країн-партнерів при ООН: Іварса Лєпнєкса (заступника постійного представника Латвії в ООН, радника Постійної місії Латвії в ООН), Мелінди Віттай (3-го секретаря та юридичного радника Постійної місії Угорщини в ООН)

БІЛЬШЕ ПРО ВИСТАВКУ

#warmuseum#україна_розпяття#виставка#exhibition#tribunal

Фото: Andrzej Markiewicz, Beatrice Moritz

м