Підтримати
РОЗВИТОК ГРОМАД

Освіта та культура

Освіта та культура

З 2002 по 2012 рік Фонд надавав усебічну освітню, культурну та гуманітарну підтримку місцевим громадам Черкащини. 

Особлива увага приділялась працівникам закладів  освіти та культури та медицини. За роки дії програми 1200 вчителів, медиків,  працівників культури регіону побували у музеях і театрах міста Києва.

  • У 2002 році для підтримки та розвитку інтелігенції місцевих громад було надано грант на навчання студентам: 
  1. А. Шадурі, мешканцеві села Богодухівки Чорнобаївського району (Черкаський державний технологічний університет); 
  2. М. Зимі, мешканцеві села Скориківка Золотоніського району (Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького).
  • У вересні 2002 року передплачено 500 примірників районної газети «Драбівщина» ветеранам Другої світової війни, солдатським удовам, інвалідам дитинства та багатодітним сім’ям з Драбівського району.
  • У січні–березні  2003 року передано бібліотечки рідкісних видань центральним районним  бібліотекам Драбівського, Золотоніського, Канівського та Чорнобаївського районів.
  • Протягом 2003 року було організовано навчальні (навчання місцевому самоврядуванню) та екскурсійні поїздки до музеїв і театрів Києва для сільських голів Драбівського, Золотоніського, Канівського та Чорнобаївського районів.
  • У серпні 2003 року  підтримано участь колективів художньої самодіяльності Золотоніського та Чорнобаївського районів у звітному концерті у м. Черкаси. 
  • У жовтні 2003 року передано комплекти книжок з історії української культури та творів класичної української літератури бібліотекам Драбівського, Золотоніського, Канівського та Чорнобаївського районів.
  • У 2012 році Фонд активно підтримував культурні  ініціативи місцевих громад, зокрема: 
  1. до Дня козацтва і свята Покрови організували спектаклі з залученням київських акторів  у містах Канів і  Золотоноша та в селах  Мошни і Яснозір̕я Черкаського району; 
  2. забезпечили сценічними костюмами художні колективи сіл Золотоніського р-ну: Дібрівка, Ковтуни, Кривоносівка, Крупське, , Синьооківка, а також хор ветеранів м. Золотоноша; 
  3. художньому колективу  села Мошни Черкаського р-ну на замовлення пошили спеціальне сценічне взуття;
  4. колективам художньої самодіяльності сіл Піщане Золотоніського району та Софіївка  Черкаського району передали  баян фірми «Вольтмейстер» та сценічні мікрофони;
  5. музичні центри та професійні звукові системи передано у понад 25 Будинків культури та сільрад (села Броварки, Гельмязів, Драбівці, Хрущівка, селища Дібрівка, Скориківка Золотоніського району та  Келеберда,  Кумейки, Лозівок і Свидівок Черкаського району, с. Пекарі Канівського району).
  • Протягом 2010–2012 рр. бібліотеки та Будинки культури міст Золотоноша та Канів, Драбівського, Золотоніського, Канівського, Черкаського та  Чорнобаївського районів  (понад 50 сіл) отримали бібліотечки художньої літератури (комплекти юридичних і художніх книжок  та різноманітні посібники і підручники). Зокрема поповнились бібліотеки сіл Вільхи, Кедина Гора, Хвильово-Сорочин Золотоніського району і с. Байбузи Черкаського району. 
  • У 2011–2012 рр. було організовано культурно-освітні поїздки для працівників закладів освіти,  культури  й медицини  міст Золотоноша та Канів, Драбівського, Золотоніського, Канівського, Черкаського та  Чорнобаївського районів до музеїв Києва, зокрема Києво-Печерської лаври. Також шанувальники театрального мистецтва отримали змогу побувати на виставах у театрі ім. Лесі Українки та подивитися спектаклі «Валентинов день», «Александр Вертинский», «Бал Господень», «Эдит Пиаф/ Жизнь в розовом свете», «Браки совершаются на небесах», «Счастливый отец семейства».
  • У таких поїздках взяли участь педагогічні колективи: 
  1. школи № 3 та ліцею м. Золотоноша;
  2. шкіл № 1, № 2, № 4, № 6, міської гімназії ім. І. Франка та школи-інтернату м. Канів;
  3. білоусівського ліцею, великохутірської, вишневської, драбове-пристанційної, рождественської, рецюківської, шрамківської шкіл Драбівського району; 
  4. представники сіл Антипівка, Богдани, Коврай, Коробівка, Крупське, Піщане, Подільське, Синьооківка, Скориківка Золотоніського району; 
  5. представники с. Байбузи Черкаського району.
  • Загалом у таких поїздках побувало  понад 1200  вчителів, медиків та працівників культури Черкащини. Відвідини  музеїв та театру  знаходили  вдячний відгук  у серцях глядачів:
  • «Нам було дуже цікаво дивитися виставу,  її тема нам близька, адже Вертинський неодноразово відпочивав у наших краях, в маєтку своєї тітки.

Наше село має  ще одну архаїчну назву – хутір Моцоківка, –  розповідає вчителька української мови та літератури із села Подільське Алла Приходько, – про ці відвідини мальовничих місць Золотоніщини, які надихали його на творчість,  та про наше село Вертинський навіть згадує у своїй книжці “Дорогой длинною”. У нашій школі діє музей, який поповнюється новими експонатами. Ось і  програмка з цього чудового спектаклю теж знайде своє місце серед експонатів музею». 

м