Підтримати
ПОПОВНЕННЯ МУЗЕЙНИХ КОЛЕКЦІЙ

Передача прижиттєвого портрета Тараса Шевченка Шевченківському Національному заповіднику у Каневі

Передача прижиттєвого портрета Тараса Шевченка Шевченківському Національному заповіднику у Каневі

Унікальний прижиттєвий портрет Тараса Шевченка (1860 р.), виконаний В. Гутовським з літографії А. Костюкевича, у травні 2012 року передано Шевченківському Національному заповіднику у Каневі. 

За висновками експертів Національного художнього музею України, це «рідкісний естамп, що становить мистецьку та історичну цінність».

У Міжнародний день музеїв, 18 травня 2012 року  Богдан Губський  передав Шевченківському Національному заповіднику у Каневі унікальний прижиттєвий портрет Тараса Шевченка, виконаний у 1860 році В. Гутовським з літографії А. Костюкевича. Останнім власником портрета був знаний колекціонер Володимир Яцюк, який працював заступником директора Національного музею Тараса Шевченка (Київ).

За експертними висновками фахівців Національного художнього музею України, це «рідкісний естамп, що становить мистецьку та історичну цінність». Робота виконана у складній техніці (спочатку фотопортрет видряпували на камені, а потім знімали на фарбу і папір). Експерти підкреслюють фотографічну схожість портрета, на відміну від робіт інших портретистів, які мали художнє бачення образу Шевченка.

Інші фотопортрети Тараса Шевченка мають по кілька примірників, тоді як цей – унікальний (має один екземпляр).

м