Підтримати
ШЛЯХ У МАЙБУТНЄ

Універсіада «Інтелектуал ХХI століття»

Універсіада «Інтелектуал ХХI століття»

У 2000 році з метою пошуку та підтримки талановитої молоді Фондом було започатковано Всеукраїнську універсіаду «Інтелектуал XXI століття» з предметів: математика, фізика, хімія, біологія, інформатика, економіка, право, історія, українська мова та література.

За роки проведення інтелектуального змагання звання переможців Універсіади вибороли понад 400 випускників шкіл (левова частка молоді –  зі сільської місцевості). 

Переможці отримали можливість навчатися у 42-х престижних вищих навчальних закладах України завдяки грантам Фонду. 

Фонд надавав обдарованій молоді гранти на навчання, щомісячні стипендії та оплачував проживання у гуртожитку.

Серед співорганізаторів Універсіади були  Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України та у 2005 році  редакція газети «Сільські вісті».

Понад 400 випускників шкіл на конкурсній основі здобули звання переможців Універсіад. Завдяки грантам Фонду переможці стали студентами 42-х престижних вищих навчальних закладів України. Серед них 65 відсотків — вихідці із сіл і містечок. Особлива увага приділялася дітям із малозабезпечених родин. 

Фонд допомагав переможцям матеріально, надаючи  гранти па навчання, щомісячні стипендії та  оплачуючи проживання в гуртожитках. 15 юнаків і дівчат стажувалися за кордоном.

  • І Всеукраїнська універсіада (2000 рік)  

У грудні 2000 року було підбито підсумки першої Всеукраїнської універсіади «Інтелектуал ХХІ століття», в якій взяли участь близько 100 тис. студентів і школярів. 89 переможців отримали гранти Фонду на навчання у престижних закладах вищої освіти України.

  • ІІ Всеукраїнська універсіада (2001–2002 рр.)

У грудні 2002 року було підбито підсумки другої Всеукраїнської універсіади «Інтелектуал  ХХІ століття», в якій взяли участь понад 100 тис. старшокласників і студентів. 

117 переможців завдяки  Фонду вступили у ВНЗ. Фонд надав гранти на навчання та проживання у гуртожитках. 

  • ІІІ Всеукраїнська універсіада (2002–2003 рр.)

У жовтні 2003 р.  підбито підсумки  третьої  Всеукраїнської універсіади «Інтелектуал– ХХІ століття»,  за участю академіків НАНУ Бориса Олійника та Віктора Скопенка. Учасниками Універсіади були понад 60 тис. старшокласників і студентів. 

Було вручено іменні дипломи 42-м переможцям Універсіади – студентам ВНЗ, іменним стипендіатам Фонду. 

  • ІV  Всеукраїнська універсіада (2003–2004 рр.)

У грудні 2004 р. було підбито підсумки четвертої Всеукраїнської універсіади «Інтелектуал ХХІ століття»: 13 переможців завдяки Фонду стали студентами ВНЗ. Фонд надав їм гранти на навчання та  проживання в гуртожитках.

  • V  Всеукраїнська універсіада (2004–2005 рр.)

У травні 2005 р. було підбито підсумки п’ятої Всеукраїнської універсіади «Інтелектуал ХХІ століття». У ній взяли участь понад 75 тис. учнів і студентів. 4 обдарованих дітей отримали премії Фонду.

м