Підтримати
Підсумовуючи 2021 рік
Нова
Публікації

Підсумовуючи 2021 рік

Минулий 2021 рік попри складні карантинні випробування був плідним для нашої команди.  

1. Ми відзначили 20-ту річницю створення Фонду  втіленням  двох масштабних міжнародних  виставкових проєктів:

1.1. «Знак соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича» (11. 2020 –  01.2021). Співорганізаторами виставки виступили Фонд Богдана Губського «Україна XXI століття», Національний художній музей України та Музей Шереметьєвих. Міжнародний партнер – Український Музей та Бібліотека у Стемфорді (США). А загалом у виставці взяли участь 12 музейних, архівних та бібліотечних  інституцій України та США. Метою виставки було  висвітлення більш ніж столітньої історії створення Великого державного герба України та більш ніж тисячолітньої традиції його складових: знака Княжої Держави Володимира Великого – Тризуба, герба Війська Запорозького – козака з мушкетом та герба Галицько-Волинської держави – лева, що спинається на скелю.
Детальніше тут: https://ukraine-21century.com/projects/mizhnarodna-vystavka-znak-sobornosti-velykyy-herb-ukrainy-vid-narbuta-do-yakutovycha/.

1.2. «За волю України» (08. 2021 – 05.2022). Виставка організована спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. У ній взяли участь 20 музеїв, архівів і бібліотек з України та США. Унікальність виставки відзначив генеральний директор Музею-організатора Іван Ковальчук: «Ця виставка не просто розповідає про однострої українського війська доби Визвольних змагань 1917–1921 рр., вона рельєфно передає тяглість національного державотворення, уособлює традиції українського воїнства та біографує яскравих його представників. Зрештою, виставка про єдність українства – у минулому, теперішньому й майбутньому! За Волю України!». Виставка триватиме до 31 травня 2022 року. 
Детальніше тут: https://ukraine-21century.com/publications/do-30-richchia-nezalezhnosti-ukrainy-u-kyievi-vpershe-v-istorii-vidkryietsia-unikalna-ukraino-amerykanska-vystavka-za-voliu-ukrainy/.

Обидва проєкти поєднані  словом «ВПЕРШЕ».  Більшість експонатів українці побачили вперше.  Роботи геральдика Миколи Битинського «Державні відзнаки України» та  «Альбом уніформ Української армії і Фльоти за добу визвольної боротьби (1917–1921)» були  вперше розгорнуті перед глядачем у повному обсязі з часу створення. Відбулася не тільки українська, а й світова прем’єра унікальних  творів. 

Виставкові міжнародні  проєкти реалізовані спільними зусиллями нашої команди та іноземних партнерів. Обидві виставки стали унікальними завдяки дизайнеру Володимиру Тарану та куратору Юрію Савчуку.

2. 13 грудня 2021 року член команди Фонду Юрій Савчук  був призначений  на посаду генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс – провідної музейної установи України.

Пишаємося та щиро вітаємо Юрія Костянтиновича з перемогою у конкурсі на цю відповідальну посаду та зичимо успіху, творчої наснаги та здобутків, підтримки колег та партнерів.  Сподіваємося на новий рівень подальшої співпраці.

Нагадаємо, перша міжнародна виставка Фонду з кураторським супроводом Юрія Савчука відкрилася у березні 2002 року під назвою «Гетьманські клейноди та особисті речі Богдана Хмельницького з колекцій музеїв Європи».

Юрій Савчук упродовж 20 років був куратором міжнародних музейних виставок Фонду; координатором проєктів зі збереження культурних цінностей.

Юрій Савчук:

Досвід:   30 років у музейній сфері, спеціалізація – організація міжнародних музейних виставок, збереження культурних цінностей.

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Стипендіат програми “Fulbright Visiting Scholar Program” (2019 – 2020 рр., США).

Автор концепції та куратор десяти масштабних міжнародних музейних виставок.

Співавтор проєкту Великого Державного Герба України, схваленого Кабінетом Міністрів України.

Член Експертної ради Національного банку України щодо випуску ювілейних та пам’ятних монет,

член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.

Голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (2008 – 2011 рр.).

Автор понад ста наукових публікацій.

2021 рік заклав основи нових ініціатив та проєктів для нашої команди та високо підняв планку якості їх виконання.

З Новим 2022 роком!

м